Организацията на Обединените Нации започна работа по окончателен документ от тазгодишната 64-та сесия на Комисията за Статут на Жените към ООН.

През март ще бъде прието политическото изявление на ООН за „равенство между половете“. Това направлява курса на организацията за следващите пет години.

В документите преди сесията, доминират претенции за насърчаване на абортите и вулгарното сексуално образование, и за борба срещу движения, които защитават човешкия живот и семейните ценности.

На събитието в Ню Йорк, членовете на „Ордо Юрис”(Ordo Iuris) Институт за правна култура в Полша, с представителство и в Брюксел , ще изразят възражението си срещу прилагането на радикалните разпоредби в актовете на международното право.

Една от целите на тазгодишното събиране на Комисията е, да ознаменува Пекинската “Платформа за действие” от 1995 г. Тя беше сключена на Четвъртата конференция на ООН за жените.

Радикалните активисти се опитват да използват тази възможност, за да подкопаят съществуващия международен консенсус и да наложат претенции, насърчаващи абортите. Този документ от Пекин, се счита за един от най-големите успехи, постигнати от феминисткото лоби. Документът е отговорен и за проникването на идеологически концепции, сред които понятието „джендър“, в официалния език на ООН.

Благодарение на силното възражение на много страни и личното ангажиране на папа Йоан Павел II, “Платформата за действие” не е обвързваща и не включва изключително спорното съдържание. Освен това, в Пекинската “Платформа за действие” е ясно предвидено, че убийството на заченато дете не може да се възприема като метод за семейно планиране и че страните са задължени да намалят броя на абортите. Подобно твърдение беше отправено в „Платформата за действие”, постигната на Международната конференция за населението и развитието в Кайро през 1994 г.

Някои държави и движения на ООН, се опитват да нарушат това общо споразумение от много години. 25-годишнината от тези две значими събития служи като благоприятен момент за техните действия. На срещата на върха в Найроби миналата година, беше направен опит за саботиране на разпоредбите на конференцията в Кайро.

Въпреки че движенията за права за аборти се провалиха в опита си и техните начинания бяха бойкотирани от повечето страни, те се стремяха да легитимират своите претенции, например в Европейския парламент.

През март, политическото изявление на ООН ще бъде изпълнено на сесията на Комитета на ООН за правата на жените. Документът включва посоката, резолюциите, планирани за следващите пет години, заедно с дейности в подкрепа на инициативата за „равенство между половете“.

Официалният текст на изявлението все още не е предоставен. Независимо от това, въз основа на подготвителните документи, може да се заключи, че може да бъдат включени радикални претенции.

На първо място, може безспорно да се заключи, че докладът на Общото събрание на ООН, заедно със становищата на идеологическите активисти, публикувани на официалния уебсайт на ООН, ще насърчават така наречените„Репродуктивни и сексуални права“.

Този двусмислен термин е използван за налагане на аборти и вулгарно сексуално образование. Нещо повече, искането за борба срещу движенията за живот и семейство, и подобни инициативи да бъдат наричани „анти-джендър“ е повтарящ се мотив в документите.

Ръководителят на Центъра за международно право Ордо Юрис (Ordo Iuris), Каролина Павловска (Karolina Pawłowska), заявява:

„Ние със сигурност се надяваме, че Полша, рамо до рамо с други държави, които защитават основните човешки права на международната сцена, също открито, ще се противопостави на намерението на радикалните движения да продължат своята адженда в ООН.

Членовете на Института Ордо Юрис ще присъстват на 64-ата сесия на Комисията за Статут на Жените към ООН, която ще се проведе на 9 март „.

Източник: https://en.ordoiuris.pl/family-and-marriage/promoting-abortion-and-battling-pro-life-movements-un-programme-following-years

Още новини на: http://dobroutro.net/%d0%b1%d0%bb%d0%be%d0%b3/

Youtube канал:   https://www.youtube.com/channel/UCKOVTk1mhRTh3oyw5qz9Gow

By daniela

Вашият коментар